У Хмельницьку вирішували екологічні проблеми

17 липня 2015 року відбулося засідання колегії Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації.
На засідання були запрошені Резніков Ю.О. – голова президії Хмельницької обласної ради Українського товариства охорони природи; Самсонов В.В. –начальник відділу лісового та мисливського господарства; СавицькийС.А. – в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області; Молчанов М.Ф. – начальник відділу техногенно-екологічної безпеки та водних об’єктів Хмельницького обласного управління водних ресурсів.
На порядок денний винесені питання щодо підсумків роботи Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації за I півріччя 2015 року та реалізація державної політики у сфері поводження з відходами. Під час розгляду запланованих питань керівники структурних підрозділів Департаменту проінформували про підсумки роботи природоохоронної галузі.
Протягом звітного періоду діяльність Департаменту була спрямована на здійснення управління та регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів. Надіслано клопотання до Мінприроди України про створення 4 об’єктів природно-заповідного фонду та отримано погодження на їх створення. На виконання вимог Земельного, Водного Кодексів та закону України «Про природно-заповідний фонд України» розглядались проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території природно-заповідного фонду.
Відповідно до природоохоронного законодавства та Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» здійснювався розгляд документів щодо отримання суб’єктами господарювання документів дозвільного характеру та надання у користування на умовах оренди земельних ділянок водного фонду та водних об’єктів. Рішенням Хмельницької обласної ради ініційовано створення міжвідомчої комісії з вивчення умов експлуатації Збручансько городовища. Департаментом організовано засідання комісії зі сприяння здійсненню контролю за використанням та охороною Збручанського родовища мінеральних вод типу «Нафтуся».
На виконання повноважень передбачених Положенням про Департамент здійснювалось інформування громадськості про стан навколишнього природного середовища. Так, підготовлено екологічний паспорт регіону за 2014 рік, який оприлюднено на сайті облдержадміністрації.
В ході зібрання було зазначено, що Департаментом відповідно до вимог чинного законодавства забезпечується здійснення управління та регулювання у сфері поводження з відходами (крім поводження з небезпечними та радіоактивними відходами); готуються матеріали щодо погодження місця розміщення об’єктів поводження з відходами (крім небезпечних відходів); організовується ведення обліку утворення, оброблення, знешкодження, утилізації та видалення відходів, їх паспортизації; складається та ведеться реєстр об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів і реєстру місць видалення відходів.
В ході обговорення питань порядку денного директор Департаменту екології та природних ресурсів Сергій Вавринчук зауважив, що на сьогодні є проблемні питання в екологічній сфері, які потребують вирішення: проведення на території області робіт з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин, в тому числі з підготовки та вивезення їх на знищення за межі України; виготовлення проектної документації (землевпорядної) по винесенню в натуру (на місцевість) меж заповідних об’єктів області зі встановленням межових знаків; продовження робіт по створенню національного природного парку “Верхнє Побужжя”; формування регіональної екологічної мережі.
З вищеназваних питань колегія прийняла відповідні рішення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*