У Таганрозі бойовики збирали гроші на захоплення Маріуполя (ФОТО)

Наприкінці квітня жителі російського міста Таганрог могли спостерігати на вулицях бійців терористичного проекту «Новоросія». Двоє бойовиків, один з Санкт-Петербурга, інший з Тюмені, просили у перехожих гроші на дорогу до Маріуполя, який вони нібито «скоро будуть брати». Проте жителі міста дуже холодно поставилися до «захисникам русского мира» і намагалися скоріше віддалитися від них. Свої враження від зустрічі з «ополченцями» описав блогер kif_tag.

Сьогодні війна прийшла в Таганрог. Зовсім трохи. Не буквально, просто на рівні холодного вітерцю, неприємно задуває під куртку.

Мирне місто, робочий день, центральна вулиця – поспішають у своїх справах зосереджені чоловіки,  жінки, студенти хіпстерского виду, все як завжди.

І посеред усього цієї буденної рутини ідуть-бредуть зомбі. У камуфляжі, повному викладенні, з шевронами ДНР, обвішані стрічками … Чомусь я відразу подумав про Маріуполі, він чимось схожий на Таганрог. Ще зовсім недавно і для жителів Маріуполя слово «війна» означала відгримілих десятки років тому бої на Міус-фронті, не більше.

Насправді я стояв біля узбіччя і спостерігав за ними вже хвилин десять. Вони підходили до кожної машині, до кожного перехожого з простягнутою рукою – подайте, подайте … На Маріуполь.

Я дивився на реакцію людей. Ні, не хочуть у нас люди війни! Звичайно можна зібрати відморозків, але на вулиці абсолютно випадкові люди. І вони демонстративно відверталися, кривилися, негативно хитали головами.

Напевно, я був одним, хто звернув на них увагу.

– А ви вже звідти?

– Так, повоювали. А тепер готуємося на Маріуполь, скоро брати будемо!

Я розумію, що вони могли говорити, що збираються «брати» і Київ і Львів, і Варшаву. Тут важливо інше. Адже вони впевнені, що згадкою Маріуполя викличуть у людей розуміння, співчуття, підтримку. А люди відвертаються, прискорюють крок, з цікавістю обертаються, але лише відійшовши на деяку відстань. Не тому що бояться, звичайно. Мабуть, це рефлекторно, смертю від цих хлопців несе (

Запитав звідки самі – один з Пітера, інший з Тюмені. Перегар на пів-кварталу …

– Тільки давайте разом з нами, нехай хто-небудь нас сфоткати!

Проходить повз хлопець після прохання «клацнути фотіком» як чорт від ладану відсахнувся.

– Москаль, что-ли? – З презирством прошипів йому вслід пітерець.

Ось ті на! Чи не укроп, чи не бендера. Москаль!

«Я нічого не розумію, це така каша в головах повинна бути. Грошей я їм не дав », – пише у висновку блогер.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*