У Верховній Раді відкриють виставку, щоб врятувати життя бійцям

Виставку «Ікони на ящиках від набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя» відкриють у Верховній Раді України.

Війна немилосердна. Вона традиційно приносить з собою сльози, руйнування та смерть. Водночас ніде і ніколи життя і смерть не бувають настільки близькими і настільки переплетеними, як на фронті. Фронт – не тільки лінія зіткнення протиборчих сторін. Це – межа світів, що виявляє справжню сутність людей, подій та речей.

Класичні ікони зазвичай писали на дереві. Недарма матеріалом для виконання сучасних робіт стали дерев’яні фрагменти ящиків, у яких зберігалися боєприпаси.

Пройшовши крізь пекло, вони повернулися у мирне життя іконами, з яких в нас вдивляються очі Спасителя, Богоматері та святих, пробуджуючи найцінніший дар людської душі — милосердя.

Виставка носить глибоко символічний характер: перетворення смерті (набої, міни, снаряди, які зберігалися в ящиках) через мистецтво (ікони та артоб’єкти) на життя (медицина, що рятує та зцілює).

Автори виставки Софія Атлантова, Наталія Волобуєва та Олександр Клименко люб’язно запропонували використати частину прибутку від продажу своїх робіт на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, який наразі надає допомогу військовим та цивільним у зоні проведення АТО.

Відкриватимуть виставку Заступник Голови Верховної Ради України п. Оксана Сироїд, Голова Наглядової Ради ПДМШ ім. Миколи Пирогова Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики п. Геннадій Друзенко та один з авторів робіт, представлених на виставці, художник-іконописець Олександр Клименко.

Докладніше про виставку та представлені на ній роботи можна дізнатися на сайті: www.bbu.org.ua.

Відкриття виставки: 17 березня 2015 року о 14:00 в кулуарах Верховної Ради України (3-й поверх).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*