Україна наразі не може повністю компенсувати економічну втрату Донбасу

Зрозуміло, що розрив економічних зв’язків з Донбасом через політичну кризу та війну має вкрай негативні наслідки для ВВП України. Про це заявив науковий консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Cіденко, — повідомляє новинна служба «Німецька хвиля».

Однак скорочення виробництва у галузях, зорієнтованих на російський ринок, розпочалося ще у довоєнний період. Найвиразніше це проявилося у вітчизняному машинобудуванні, зауважує експерт. За словами пана Сіденка, саме скорочення попиту в Росії дало падіння до 70 відсотків у виробництві залізничного рухомого складу, насамперед тепловозів. Росія і в інших галузях робить ставку на створення імпортозамінних виробництв, зауважує експерт. Тому українським підприємствам потрібно шукати замість російського інші ринки збуту.

Як зазначає пан Сіденко, складно уявити, що Україна сьогодні може повністю компенсувати втрату Донбасу. Якогось додаткового ресурсу для цього зараз немає, вважає експерт. «Ми розраховуємо, що за пакетом фінансової допомоги від міжнародних організацій піде потужний потік приватних інвестицій. Але треба розуміти, що інвестиції не підуть, поки не буде політичного розв’язання конфлікту. Оскільки капітал у зони воєнних дій не йде — це закон», — наголошує фахівець.

Тому, на його погляд, Україна найменше зацікавлена у створені на своїй території якоїсь «сірої зони», яка буде постійним джерелом нестабільності. Хоча зв’язки з Донбасом зараз мінімізовані, Україна не може діяти, ніби не бачить перспектив відносин з цим регіоном у своєму складі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*