Україна не може отримувати туркменський газ, обминаючи територію Росії

Україна не може сьогодні отримувати туркменський газ в обхід Росії. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, — пише мережеве видання «Фром юей».

За словами фахівця, відновлення постачання туркменського газу до України сьогодні є «питанням зі сфери наукової фантастики». А розмова, що відбулася між Президентами Порошенком і Мередовим — це просто обмін думками, і не більше.

«Сьогодні Україна не може отримувати туркменський газ в обхід Росії. А Кремль зовсім не зацікавлений у тому, щоб туркменський газ постачався до України», — відзначає експерт.

За словами пана Омельченка, якщо говорити про короткостроковий період, то Україна може розраховувати лише на постачання з ЄС.

«У довгостроковій перспективі, можливо, може йтися про газ з Азербайджану, з того ж Туркменістану, зокрема за рахунок будівництва терміналів зрідженого природного газу. Але це довгострокові і ризиковані проекти, тому сьогодні говорити про це серйозно не доводиться», — додає фахівець.

На його думку, будівництво ЗПГ-терміналів сьогодні не видається можливим без вирішення завдання проходження чорноморських проток.

«Триває серйозна гра. Туреччина блокує чорноморські протоки для зрідженого природного газу, тому на інвесторів розраховувати поки не доводиться», — підсумував пан Омельченко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*