Україна потребує злагодженої системи протиповітряної оборони

Україні потрібно врахувати можливість використання російської авіації і підготуватися до цього. Про це заявив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, — повідомляє мережеве видання «Головне».

«Я згоден з тим, що Україна потребує захисту від російської авіації. Я давно про це кажу. Серйозний наступ на нашу країну, якщо в Путіна дійсно серйозні цілі стосовно України, без авіації не обійдеться. А авіація — страшна річ. Вона може дістати і до Маріуполя, і до Києва», — сказав пан Сунгуровський.

Експерт нагадав, що єдиний захист від авіанальоту — засоби протиповітряної оборони. «В Україні засоби ППО є, але з обмеженою боєздатністю. Щоправда, з ППО нам ніхто не допоможе, тому що це високотехнологічна машина, для якої потрібна серйозна підготовка особового складу. Україні потрібні підготовлені екіпажі, системи управління, відпрацьовані до дрібниць. Допомога чиясь тут ні до чого, вкраплення інших засобів неефективне. Наприклад, подарують нам американську батарею »Патріот«, а вона не узгоджується зі всією нашою системою ППО. І що вона тоді робитиме? Вона ж не може окремо від ППО збивати літаки», — пояснив експерт.

Пан Сунгуровський відзначив, що Захід може допомогти Україні лише засобами ППО малої дальності. «Але це лише для вирішення локальних завдань. І це найбільше, що нам можуть надати. Хоча найголовніше, що ще ніхто в Україні про це не просив», — додав експерт.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*