Утримання елітної нерухомості обійдеться подолянам у 2 мільйони гривень

Власники елітних будинків та квартир повинні сплатити до місцевих бюджетів Хмельниччині понад 2 мільйони гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Загалом більше як 3,5 тисячі платникам податку на нерухоме майно на Хмельниччині до 1 липня 2015 року надіслано або вручено особисто понад 5 тисяч повідомлень-рішень про сплату податку не нерухомість.
Протягом шістдесяти днів від дня отримання цього платіжного документи громадяни, котрі володіють «зайвими» квадратними метрами житла, повинні сплатити  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. На сьогодні сумлінні громадяни уже сплатили до бюджетів місцевих громад понад 100 тисяч гривень податку на нерухомість.
Як свідчить аналітика, найбільше власників елітного житла проживає у містах Хмельницькому та Кам‘янці-Подільському, Городоцькому, Дунаєвецькому та Хмельницькому районах. Відповідно, саме місцеві бюджети цих територіальних громад можуть розраховувати на найбільші суми податку на нерухоме майно від громадян.
Нагадаємо, що фізичні особи в 2015 році  сплачують податок на нерухомість за 2014 року за ставками, які діяли в 2014 році.
Протягом  60 календарних днів з дня отримання повідомлення – рішення від органу ДФС власники нерухомості зобов’язані перерахувати суму податку на вказані у повідомленні реквізити.
Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/ квартирами загальною площею більше 120 і будинком/будинками, загальна площа якого перевищує 250 квадратних метрів, різними видами  нерухомості загальна площа, яких сумарно перевищує  370 квадратних метрів.
За загальну площу житлової  нерухомості, що перевищує 60 квадратних метрів для квартир і будинків більше 120 квадратних метрів податок на нерухоме майно подоляни  сплачуватимуть уже в 2016 році.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*