В Україні має запрацювати принципово нова Державна екологічна інспекція

Сьогодні під час Урядової наради обговорили шляхи реформування Державної екологічної інспекції України.

Створення нової ЕКОІнспекції– це важлива загальнодержавна подія. Роботою існуючої Держекоінспекції незадоволені всі. Екологічні інспектори реально не контролюють стан навколишнього природного середовища, займаються імітацією діяльності, фактично не оцінюють вплив промислового і комунального забруднення вод, атмосфери, виснаження природних ресурсів та корисних копалин. У всіх на вустах корупційна складова у діяльності екологічних інспекторів. Складають легенди про вартість посади екологічного інспектора. Система внутрішньої організації та менеджменту екологічної інспекції не відповідає викликам сьогодення.

Реформувати існуючу Держекоінспекцію неможливо, потрібно ліквідувати стару Держекоінспекцію та створити нову, яка працюватиме на якісно інших принципах публічності, підзвітності, самостійності, оперативності та об’єктивності.
У новій екологічній інспекції будуть працювати нові кадри, які відберуть з випускників відповідних вищих навчальних закладів, та які пройдуть спеціальну підготовку.

Потрібно створювати новий, єдиний контролюючий орган у сфері охорони довкілля та передати йому всіх функцій контролю у цій галузі, а також зменшити кількості проведення перевірок та підвищити їх результативність.

Нова Державна екологічна інспекція має показати ефективну роботу в сфері державного нагляду за дотриманням вимог всього природоохоронного законодавства. Тому до її повноважень повинні перейти частина функцій Державної інспекції сільського господарства, Держрибагентства та Держлісагентства.

Головним завданням реформування Держекоінспекції є створення надійної системи, що здатна своєчасно реагувати на сучасні виклики та загрози довкіллю.

Разом з цим, ми ставимо за мету зменшити тиск цього контролюючого органу на бізнес, і звісно буде викорінено корупцію.

Я хочу щоб робота в новій Державній екологічній інспекції була зрозуміла та результати бути очевидні для всього суспільства, і не виникали запитання навіщо новий екологічний інспектор прийшов з перевіркою, якщо прийшов значить є питання до дотримання екологічних стандартів, і він не лише має скласти акт, але й надати рекомендації як виправити ситуацію.

Необхідно запровадити європейську систему підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів, і в цілому роботи Держекоінспекції, тому до підготовки концепції роботи нової екологічної інспекції будуть залучені міжнародні експерти.

Вже через декілька тижнів планується провести перше публічне обговорення ідеї створення нової Державної екологічної інспекції, але всі охочі долучитися до цієї роботи вже можуть це зробити, надіславши листа з описанням своїх можливостей та ідей на електронну адресу: newecoinspector@gmail.com.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*