«Відпочиваємо – дбаємо про майбутнє»

В сучасних умовах професійна орієнтація  шкільної молоді є одним із головних напрямків державної служби зайнятості. Вона впливає на процес формування якісного трудового потенціалу України, свідомий вибір молоддю своєї майбутньої професії, який має кардинальне значення для всього подальшого життя. Причому цей вибір необхідно зробити ще в період навчання в школі, тому своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще задовго до її закінчення, а тут замало порад батьків, вчителів, друзів – необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів.

Під девізом «Відпочиваємо – дбаємо про майбутнє», для учнів, які відпочивають в дитячому оздоровчому таборі «Світанок» села Білогородка, протягом червня – липня проведена робота мобільного центру зайнятості. Метою зустрічей  з школярами було розширення проінформованості дітей про світ професій, надання профорієнтаційної допомоги у свідомому професійному самовизначенні через пізнавально-розважальні форми профорієнтаційної роботи, сприяння розвитку у молоді спрямованості на самопізнання, популяризація професій, які є актуальними на ринку праці регіону серед учнівської молоді, а  також формування в школярів свідомого ставлення до вибору професії.

Фахівці центру зайнятості, разом із соціальними партнерами, розповідали про соціальні послуги, які надаються учнівській молоді, зосередили увагу присутніх на важливості правильного вибору професійного шляху. Під час спілкування діти в цікавій ігровій формі отримали інформацію про світ професій. Їм було запропоновано взяти участь у конкурсах «АБВГ-дейка», «Збери професію», «Анаграми», «Пантоміма», «Найкраща», метою яких було визначення рівня обізнаності школярів зі світом професій.

Діти із задоволенням відповідали на запитання «Наскільки важлива професія в житті людини?», «Хто і що впливає на вибір професії?», відгадували загадки про професії.

Подібні заходи допомагають ознайомити дітей з професіями та спеціальностями, що користуються попитом на ринку праці в районі, спонукають замислитись над правильним вибором професійного шляху, який в майбутньому допоможе їм бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*