Відведення артилерії на Донбасі загрожує появою нової лінії фронту

26 лютого українська сторона під наглядом представників ОБСЄ почала відведення важкого озброєння від лінії протистояння на сході країни. Перший етап торкнувся 100-мм протитанкових гармат «Рапіра» і «Рута». Їх транспортували в райони, що знаходяться не ближче, ніж за 25 кілометрів від визначених мінськими домовленостями меж, — пише видання «Сегодня».

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський вважає, що відведення важкої артилерії на Донбасі заморожує конфлікт і загрожує появою нової лінії фронту: «Сама угода про відведення важкої артилерії дала деяке зниження інтенсивності бойових дій, внаслідок чого зменшилися втрати, і це, напевно, все. Тобто це дало якийсь тимчасовий перепочинок для того, щоб сторони, скажімо так, привели себе в порядок».

На думку фахівця, відведення важкої артилерії не дає жодних гарантій безпеки перебування в буферній зоні. «В принципі, те, що зараз роблять, це якісь на півзаходи. Якщо ми хочемо зупинити вогонь, хочемо уникнути втрат, хочемо домовитися про якусь лінію розмежування, хочемо вивести поранених і полеглих, обмінятися полоненими, хочемо надати гуманітарну допомогу населенню, яке потрапило в зону конфлікту — це і є результати, про які необхідно говорити», — наголосив пан Сунгуровський.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*