Високий рівень корупції суттєво знижує інвестиційну привабливість України

Якщо Україна впорається з корупцією, іноземні інвестори вкладатимуть у нас гроші, навіть незважаючи на високу військово-політичну загрозу з боку Росії. Таку думку висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, — пише мережеве видання «Фром юей».

За словами фахівця, Україна, безумовно, потребує додаткової фінансової допомоги: йдеться як про позикові, так і про спонсорські ресурси.

«За останні 2 роки приплив прямих іноземних інвестицій до України був мінімальним, а це говорить про те, що ми залишаємося вкрай інвестиційно непривабливою державою. Зараз внаслідок геополітичних і деяких економічних умов, звичайно, дуже важко розраховувати на прихід іноземних інвестицій», — пояснив експерт.

Водночас пан Юрчишин звертає увагу на вкрай низький рівень реалізації інвестиційних проектів і прозорості економічної діяльності в Україні. «Виникають сумніви в тому, що отримані додаткові ресурси підуть на розвиток, а не утилізують непродуктивним способом», — зауважив експерт.

Таким чином, як вважає пан Юрчишин, уряд повинен зробити використання ресурсів, що надходять з міжнародних джерел, максимально відкритим і прозорим.

«Має ітися про чітке, детальне використання. Крім того, альтернативи використання теж повинні проходити якусь експертизу, причому це має бути прилюдний міжнародний контроль. Держава в особі Мінфіну і НБУ має докладати зусилля для максимальної прозорості використання ресурсів і для аналізу ефективності їхнього використання», — відзначив фахівець.

Тоді, на думку пана Юрчишина, громадяни чітко бачитимуть напрями використання наявних ресурсів і аналіз результативності. «Не секрет, що зараз дуже поширене думка, що фінансова допомога Заходу використовується, в кращому разі, на проїдання, а то і на розбазарювання, а значить, потрібно прибрати такі симптоми», — відзначив експерт.

«Будь-які значні витрати мають бути представлені на суд громадськості — це важливо саме для того, щоб іноземні інвестори могли бачити, що Україна чесна у використанні ресурсів, що вона готова ефективно їх використовувати, тоді і можливості із залучення ресурсів розширюватимуться», — зауважив аналітик.

За словами пана Юрчишина, у світі «законсервований» цілий перелік ресурсів, які могли би бути надані Україні як допомога: з року в рік ЄС «відкладав» для України деяку частину, те ж можна сказати і про проекти Світового банку.

«Більше того, я неодноразово чув від міжнародних експертів, від представників іноземних компаній думку, яка зводиться до того, що якби у нас дійсно була мінімізована корупція і почали активно реалізовуватися реформи, зокрема прозорості бюджету, підвищення ефективності, реформи, пов’язані з пошуком нових конкурентних ніш, то іноземні інвестори були би готові вкладати гроші в Україну, навіть незважаючи на те, що є висока військово-політична загроза з боку Росії», — підсумував пан Юрчишин.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*