Вшанування пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира

У 2015 році ухвалено рішення про вшанування на державному рівні 1000-их роковин упокоєння князя Київського Володимира Великого – видатного державного та політичного діяча, творця середньовічної європейської держави Русі-України.

Одним із заходів, приурочених цій знаменній даті, була зустріч благочинного храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархата митрофорного протоієрея о.Володимира Ковальчука із відвідувачами Ізяславської центральної  районної бібліотеки.

Захід розпочався спільною молитвою за Україну та вшанування пам´яті святого рівноапостольного Великого князя Володимира.

Він підготував цікаву розповідь про Київського князя Володимира, а також про запровадження на його неозорих землях християнства як державної релігії.

Священнослужитель більше розповів про моральні якості князя Володимира і особливо його зміни після прийняття хрещення, яке багато в чому кардинально змінило внутрішню і зовнішню політику правителя Київської Русі. Розповів представник духовенства й про значення події Хрещення для розвитку культури, освіти, медицини і інших галузей суспільного життя, а також про об’єднуючий фактор запровадження на Русі християнської віри. За свій історичний подвиг прилучення слов’янських народів до християнської цивілізації великий князь Київський Володимир отримав високий сан святого православної церкви.

Після закінчення тематичного заходу слухачі подякували отцю Володимиру за цікаво проведений захід.

Крім того від імені присутніх працівником Ізяславської центральної районної бібліотеки із найкращими побажаннями привітала священнослужителя із днем ангела Володимира та вручила букет квітів.

Гарним доповненням заходу слугувала книжково-ілюстративна тематична виставка під назвою «1027 років Хрещення України-Русі».

Книги, публікації з періодичних видань, які представлені на виставці, відтворюють образ князя Київського Володимира – могутнього і розумного володаря, але передусім як хрестителя, просвітителя і ревного хранителя християнської віри.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*