Як економити газ, електроенергію та зменшити витрати?

На жаль, оплата комунальних послуг підвищується практично кожен рік, і тому проблема економії дуже актуальна для багатьох. Але витрати на електрику і газ можна скоротити, якщо знати деякі хитрощі і прості правила.

Економимо електрику

Як економити газ та електроенергію та зменшити витрати?

Отже, як економити електроенергію?

 • Встановіть «правильний» лічильник. Насамперед, варто замінити старий на новий, сучасний, так як застарілі моделі роблять підрахунки по піковому тарифу, тобто найбільш дорогому. Краще всього ставити багатотарифні лічильники, які проводять розрахунки в денний і нічний час по-різному. Виберіть відповідний тариф, враховуючи свій спосіб життя.
 • Правильна розстановка приладів. Так, і це теж важливо. Наприклад, якщо ви поставите холодильник біля плити або у обігрівального приладу, то він буде працювати з подвоєною силою, щоб погасити ззовнішнє тепло. І в цьому випадку, звичайно, енергоспоживання буде набагато вище.
 • Правильне використання приладів. По-перше, виконуйте всі вказівки, дані в керівництві по експлуатації. По-друге, пам’ятайте деякі прості правила. Так, не заглядайте в холодильник по кілька разів на годину. Беріть все, що потрібно, відразу. Не прибирайте в холодильник не до кінця остиглі страви. Сушіння феном можна обмежити, якщо мити волосся не перед виходом, а у вільний час увечері. Чимало енергії споживає і пральна машина, так що завантажуйте її повністю, щоб скоротити кількість прань, і не вибирайте занадто складні режими, особливо якщо речі не забруднені. А електричний чайник потребує регулярного очищення від накипу, адже за її наявності збільшується час кип’ятіння води.
 • Не забувайте вимикати світло.
 • Замініть всі звичайні лампочки, наявні в будинку, енергозберігаючими.
 • Фахівці рекомендують замість повноцінного центрального освітлення, роль якого у багатьох квартирах грають величезні люстри з безліччю лампочок, використовувати точковий, тобто розташовані по периметру приміщення бра, торшери та інші світильники.
 • Лягайте спати раніше. Це може здатися банальним, але найбільше енергії витрачається саме ввечері. А ранній відхід до сну не тільки заощадить електрику, але і поліпшить ваше здоров’я. Подвійна користь!
 • Важлива і правильна обстановка в кімнаті. Так, для обробки краще використовувати більше світлих і глянсових матеріалів, вони роблять приміщення більш світлим. А дзеркала і дзеркальні поверхні відбивають і розсіюють світло.
 • Користуйтеся технікою по мірі необхідності. Тобто якщо можна обійтися і без неї, не втрачайте такої можливості.
 • Купуйте прилади перших класів енергоефективності, вони споживають менше електрики.
 • Не використовуйте телевізор «для фону», вимикайте його, якщо не перебуваєте в кімнаті.
 • Якщо ви використовуєте електричну плиту, то приділіть особливу увагу вибору посуду. По-перше, вибирайте прилади, виготовлені з матеріалів, що володіють високою теплоємністю. По-друге, краще всього купувати прилади з досить широким дном, в цьому випадку можна задавати мінімальні температури, так як дно буде забезпечувати повноцінний і рівномірний прогрів.
 • Вимикайте з мережі всі прилади, якщо ви не використовуєте їх. Деякі продовжують витрачати електрику навіть в «холостому» режимі.
 • Намагайтеся забезпечити повноцінне надходження денного світла і насолоджуватися ним по максимуму.

Економимо газ

Як економити газ та електроенергію та зменшити витрати?

Як зменшити витрату газу? Корисні поради:

 • Якщо ви живете в приватному будинку і палите його газом, то приділіть особливу увагу утепленню, так як від нього напряму залежить витрата палива, потрібного для обігріву.
 • Встановіть газовий лічильник, це дозволить платити тільки за ту кількість газу, яку ви витратили.
 • Використовуйте правильну посуд і дотримуйтесь під час приготування їжі на плиті деякі прості правила. По-перше, краще всього використовувати сковорідки і каструлі, виготовлені з теплоємних матеріалів. Такі прилади будуть краще і довше зберігати тепло, а це означає, що витрата газу скоротиться. По-друге, вибирайте таку подачу газу, яка необхідна. А після закипання газ можна зменшувати. По-третє, пам’ятайте про те, що основна частина теплової енергії знаходиться в кінчиках газового полум’я, так що якщо вони будуть виходити за межі дна приладу, то газ буде витрачатися даремно. Щоб цього уникнути, віддавайте перевагу широкому посуді. По-четверте, намагайтеся готувати переважно під кришкою. Крім того, не ставте невеликі прилади на широкі конфорки. А ще важливо стежити за чистотою і справністю посуду. Так, криве дно або нагар можуть збільшити споживання газу на 30-50%! А ще можна застеляти плиту алюмінієвою фольгою, щоб тепло не йшло в поверхню приладу, а передавалося тільки в посуд.
 • Окремо варто написати про духовці, так як на її роботу витрачається досить багато газу. Не варто включати її заради випікання одного яблука. Намагайтеся готувати відразу на кілька днів, щоб не використовувати духовку кожен день, це досить накладно. Стежте, щоб дверцята була щільно закрита. Всі несправності усуває як можна швидше.
 • Якщо для нагрівання води використовується газова колонка, то намагайтеся економити гарячу воду. Замість ванни краще прийняти душ. Крім того, скоротить витрату економічна душова насадка.

Успішної економії!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*