Як порушують права журналістів України

У період із 29 листопада по 5 грудня зафіксовано 2 випадки порушень свободи слова в категорії «Фізична агресія», один випадок інтернет-тиску та 5 випадків в категорії «Захист свободи слова».

Категорія «Фізична агресія»

Дніпропетровський журналіст – редактор сайту «Дніпропетровський акцент» Вадим Климентьєв – вважає, що його мали намір використати в інформаційній війні. Зокрема, він заявляє, що стикається із перешкоджанням його діяльності, оскільки його сайт перестав працювати. Проте, як пояснили журналісту у службі хостингу, це нібито було пов’язано із технічними причинами, які не могли усунути.

Після розгляду судової справи за позовом екс-заступника Управління МВС України в Івано-Франківській області щодо визнання його звільнення незаконним та поновлення на посаді журналісту ТРК «3 студія» Володимиру Гарматюку заборонили знімати інтерв’ю в коридорі суду.

Категорія «Інтернет-тиск»

Блогеру сайту «Цюрупинск Online» (Херсонська область) Дмитрові Воронову надходять смс-повідомлення з погрозами.

Категорія «Захист свободи слова»

Близько 20 запорізьких медіа підтримали звернення представників Інститут масової інформації та заяву руху «Стоп цензурі!» про недопущення створення Міністерства інформації України як нового органу пропаганди, діяльність якого спрямована на утиск свободи слова.

У Миколаєві десять редакцій засобів масової інформації та 17 журналістів підписались під відкритим зверненням до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України з вимогою зупинити процес створення так званого Міністерства інформаційної політики України, вбачаючи в цьому спробу наступу на свободу слова, державного втручання та контролю за ЗМІ.

У Кіровограді на акцію протесту проти «Міністерства правди» вийшло близько 50 журналістів. Вони переконані, що створення такого міністерства завдасть значної школи свободі слова в Україні.

Представники ЗМІ Сумської області звернулися до керівництва держави з вимогою негайно припинити процес створення Міністерства інформаційної політики України та ліквідувати посаду міністра інформаційної політики.

Керівник Чернівецького осередку Незалежної медіа-профспілки України Вадим Пелех надіслав в УМВС у Чернівецькій області відкрите звернення щодо бездіяльності правоохоронців у розгляді справ, що стосуються журналістів області.

карта-29.11-05.12.2014_ua (1)

zhurn-29.11-05.12.2014_ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*