Як в Україні полюють за словом (ІНФОГРАФІКА)

З 1 березня по 30 листопада в Україні зафіксовано 709 фактів порушень прав журналістів, з яких 194 у Донецькій та 89 у Луганській областях. Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Усього за цей період експерти ІМІ зафіксували 132 випадки побиття журналістів, 128 фактів цензури, 115 перешкоджань законній професійній діяльності, 75 викрадень чи незаконних затримань журналістів, 70 випадків погроз і залякувань, 59 нападів на офіси ЗМІ. Також в зоні бойових дій за цей час загинуло шестеро журналістів.

У листопаді найбільшу кількість порушень експерти ІМІ зафіксували у категорії «погрози, залякування» — 10 випадків, а також перешкоджання журналістській діяльності — 5 фактів. Також цього місяця було зафіксовано один випадок утримання журналіста. Нюансом цього випадку є те, що це сталося не у Криму чи на Сході України, як у попередні місяці, а у Тернополі.

Як розповіла експертка ІМІ Катерина Дячук, за останні два місяці ІМІ не фіксував випадків, коли бойовики так званих «ДНР» та «ЛНР» брали у полон журналістів. Проте вже понад 100 днів у полоні «ЛНР» залишаються луганський журналіст Сергій Сакадинський та харківський журналіст Роман Черемський.

«Зменшення випадків порушенння прав журналістів на Сході України за останні 2 місяці повязано з тим, що багато журналістів залишили окуповану територію. Хоча порушення відбуваються і в інших регіонах, зокрема, Києві, Херсоні, Дніпропетровщині, Одесі, Харкові. Випадки погроз, залякувань, нападів і перешкоджань залишаються безкарними, не дивлячись на те, що правоохоронні органи порушують справи. Подолання безкарності за напади на журналістів і захист права суспільства на інформацію має стати одним із головних питань на порядку денному влади», — наголосила Катерина Дячук. З Барометром свободи слова за останній місяць можна ознайомитись за посиланням.

Довідка: Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

zhurn_svoboda-slova-march-november_ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*