Європейські країни не готові до створення спільної армії

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський каже, що Європа лише зараз починає розуміти, що Росія зупиниться лише там, де її зупинить Захід, — повідомляє новинна служба Бі-Бі-Сі.

Фахівець також вважає, що самі європейські країни не готові до створення спільної армії: «Самі європейські країни до цього просто не готові. Про це можна судити хоча б за рівнем військових видатків, який там спостерігається. Навіть за умов такої кризи, яка є в Україні, військові видатки бюджету скорочуються».

Із запізненням відбувається і реагування на «гібридну війну», вважає експерт.

«Треба діяти одночасно за всіма напрямками — дипломатія, економічні санкції, військові засоби, інформаційна війна, відновлення економіки України, що можливо лише за проведення рішучих реформ, — все це разом може дати якийсь результат, — каже пан Сунгуровський. — Це є певна технологія, і якщо у цій технології розірвати зв’язки, бажаного результату ми не отримаємо».

Водночас, вважає фахівець, українські прохання про допомогу, особливо військову, наражаються не тільки на протиріччя у самій Європі та нав’язувану Росією думку про те, що не варто навіть намагатися чинити їй силовий опір.

Свою роль на Заході грає і невизначеність позиції самої України стосовно конфлікту з Росією: «Ми постійно говоримо про допомогу Заходу, але і Захід каже: допоможіть нам допомогти вам. Скажіть точно, у чому вам допомогти. У переговорах — ми допоможемо у переговорах. Вирішите оборонятися — ми допоможемо вам оборонятися».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*