За прохання надати громадянство РФ українця посадили на 9 років

Колишній військовослужбовець Національної гвардії України був засуджений до 9 років позбавлення волі всього лише за один дзвінок в посольство Росії.
Вирок виніс Деснянський районний суд міста Чернігова. Як йдеться в документі, в ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що обвинувачений скоїв дзвінок у посольство Росії в Україні і попросив надати йому російське громадянство. Крім того, як стверджують правоохоронні органи, він став збирати несекретну інформацію про свою військову частину № 3066, щоб передати російській стороні. За інформацією СБУ, обвинувачений виходив на зв’язок «через мережу« ВКонтакте »на групи, нібито  «адміністровані спецслужбами РФ і такими, що надають сприяння у формуванні та діяльності терористичних операцій в зоні АТО ».
Мабуть, за допомогою зазначеної соцмережі громадянин України намагався влаштуватися в службу зовнішньої розвідки РФ. Як докази того, що посада йому була обіцяна, слідчі показали роздруківку «трьох примірників анкети на бланках, затверджених розпорядженням уряду РФ від 26.05.2005 року № 667», які були знайдені при обшуку в його квартирі. Ці анкети були нібито передані йому представниками російських спецслужб. Насправді такі анкети призначені для вступників на муніципальну цивільну, а не військову службу і знаходяться майже на всіх сайтах державних відомств Росії, але українські слідчі і судді про це не знають.
Але найстрашнішої доказом український суд порахував спробу замовлення годин з символікою ФСБ в інтернет-магазині «Луб’янка», який, з точки зору СБУ, «використовується як прикриття діяльності російських спецслужб».
Раніше українські правоохоронці затримали журналіста з Дніпропетровська, який працював на російські ЗМІ і нібито передавав інформагентствам РФ інформацію про підприємства військово-промислового комплексу. Крім того в Луганській області співробітниками СБУ затримано український журналіст, якого також звинувачують у державній зраді.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*