Закриття малих пунктів пропуску на кордоні з Росією не матиме бажаного ефекту

Малі пункти пропуску в прикордонних українських селищах віднині закриті для росіян. Вони зможуть потрапити в Україну лише через міжнародні пропускні пункти і за закордонним паспортом, — повідомляє новинна служба «Німецька хвиля».

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник вважає, що закривши ці декілька малих прикордонних пунктів, українська сторона не отримає бажаного ефекту, результат буде зворотним. «Ми маємо 400 кілометрів неконтрольованого кордону з Росією в Донецькій і Луганській областях. Навряд чи бойовики користувалися місцевими прикордонними пунктами, щоб потрапити в Україну», — зауважує пан Мельник.

Експерт переконаний, що закриття кордону для людей, які вранці перетинали місцеві пропускні пункти для того, щоби поїхати в магазин на українській території, а ввечері поверталися назад, підсилить роздратування населення, яке проживає у прикордонних селищах.

«Там сім’ї, членам яких тепер доведеться отримувати закордонний паспорт, аби поїхати до родичів. Там свій місцевий бізнес, і коли українська влади приймає такі рішення, то потрібно чітко пояснювати людям, що це все робиться для їхнього ж захисту. А так там лише посилюються антиукраїнські настрої, адже всю інформацію люди отримують з російських ЗМІ», — зазначає пан Мельник.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*