Замість Ради Безпеки ООН визнати Росію агресором може Генеральна Асамблея

В України є шанс добитися у Раді Безпеки ООН визнання Росії країною-агресором. Про це заявив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, — повідомляє мережеве видання «Головне».

«Заходу бракує рішучості для постачання зброї до України. Для цього потрібне визнання Росії агресором. Верховна Рада зробила політичний заклик, але далі наші депутати не пішли. Росію офіційно може визнати агресором лише Рада Безпеки ООН», — зазначив пан Сунгуровський.

Експерт нагадав, що Росія вже розкритикувала цю ідею, заявивши, що зможе накласти вето на таке рішення. «Але в історії вже були приклади подолання права вето. Свого часу США відмовилися визнавати Палестину державою. Це рішення в ООН обійшли за допомогою резолюції Генеральної Асамблеї №377, один з пунктів якої стверджує: якщо Рада Безпеки не може прийняти якесь рішення через розбіжності між постійними членами, тоді питання виноситься на розгляд Генеральної Асамблеї на прохання Ради Безпеки за наявності будь-яких 7 голосів. Тобто це питання можна вирішити, але для цього потрібно працювати», — вважає пан Сунгуровський.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*