Засудженим Кіровоградщини розповіли про гепатит

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом. Цей інформаційний та пам’ятний День було вирішено встановити на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я ще в 2010-му році. З тих пір він відзначається щорічно 28 липня. Єдина і виправдана підстава, щоб дні, подібні Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, були присутні в міжнародному календарі – це підвищення інформованості широкої громадськості про дане захворювання, шляхи його поширення, методи діагностики, стратегії доступного лікування і можливої профілактики.

Щовівторка в Світловодському міськрайонному підрозділі кримінально-виконавчої інспекції проводиться реєстрація засуджених осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, які перебувають на обліку в інспекції, та на яких згідно вироку суду покладено обов’язок – періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально – виконавчої системи.

21 липня 2015 року інспектором Світловодського МРП КВІ Русланом Глущенком, спільно з представником міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Тетяною Євсюковою, для вказаної категорії осіб було проведено лекцію на тему: «Зупинимо гепатит», в ході якої засудженим було повідомлено про жахливість хвороби, яка спричиняється вірусним гепатитом, та яка може перейти в гостру форму і стати причиною недієздатності печінки, що в свою чергу різко скорочує шанси на подальше життя.

Засуджені також дізналися, що ця вірусна інфекція передається: при контакті з кров’ю інфікованої людини – гепатит групи «C»; через кров та інші рідини організму інфікованої людини – гепатит групи «B»; при вживанні забруднених продуктів харчування, зараженої води або при звичайному прямому контакті з інфікованою людиною – вірус гепатиту групи «A».

Протидія цим соціально небезпечним хворобам має бути комплексною, ґрунтуватися на сучасних ефективних підходах, а це передбачає певні світоглядні зміни у спрямованості суспільних програм і допомоги.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*