Здоров’я хмельничан у надійних руках

На території міста доступність та безоплатність медичного обслуговування забезпечують 10 закладів комунальної власності 4 стаціонарних лікарні, 5 самостійних амбулаторно-поліклінічних закладів (включаючи чотири територіальні поліклініки та міську об’єднану стоматологічну поліклініку) та протитуберкульозний диспансер.
Загальна потужність стаціонарів міста складає майже півтори тисячі ліжок. Стаціонарна допомога надається за 30-ма профілями, включаючи 11 дитячих профілів та 4 акушерсько-гінекологічних.
Амбулаторно-поліклінічну допомогу надають 8 лікувально-профілактичних закладів, планова потужність яких розрахована більш ніж на 4 тисячі відвідувань за зміну.
В місті працює 6 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини у віддалених мікрорайонах – Лезневе, Озерна, Книжківці, Гречани, Дубово.
В системі охорони здоров’я міста працює 921 лікар.
За І півріччя 2015 рокурівень госпіталізації у цілодобові стаціонари, у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, зменшився на 50 хворих. Також було проведено на 127 операцій менше та з усіх оперуючих відділень вибуло на 374 хворих менше. Дещо зменшився і показник загальної післяопераційної летальності.
В лікувально-профілактичних закладах міста під диспансерним наглядом знаходиться: 1 349 учасників бойових дій, 633 інваліди Великої Вітчизняної війни, 2 290 учасників Великої Вітчизняної війни, 177 осіб, прирівняних за пільгами. Всього майже 4, 5 тисяч чоловік. Комплексні огляди ветеранів Другої Світової війни розпочаті в 1 кварталі цього року і будуть продовжені.
В Хмельницькій міській об’єднаній стоматологічній поліклініці проведено протезування зубів пільговим категоріям населення на понад 143 тисяч гривень.
Аналоговими слуховими апаратами забезпечено 12 інвалідів, придбано апаратів на більш ніж 21 тисячу гривень.
У першому цього року півріччі захворіли на туберкульоз 64 мешканців (у 1 півріччі 2014 року – 66 мешканців).
Фахівці управління охорони здоров’я провели 238 лекцій по профілактиці туберкульозу, 3 теле-, 5 радіопередач та 2 публікації в пресі.
Також за 6 місяців 2015 року знизилась, у порівнянні з показниками минулого року, захворюваність на злоякісні новоутворення. Було зареєстровано 411 випадків  (457 – в 2014 році).
Спеціалісти медичної галузі провели 157 лекцій по профілактиці онкологічних захворювань, 11 теле-, 11 радіопередачі та 5 публікацій в пресі.
Одним із важливих показників медико-соціального благополуччя є первинний вихід на інвалідність. У віковій групі дітей до 18 років вперше отримали інвалідність 54 особи.
У міському перинатальному центрі народилися 1 459 дітей. Не зареєстровано жодного випадку материнської смертності.
Крім того, у лікувально-профілактичних закладах міста активно впроваджуються енергозберігаючі технології.
Лише за І півріччя в медичних установах міста проведено гідрохімічне очищення та заміну запірної арматури системи опалення (поліклініка №3), продовжується капітальний ремонт фасаду з утепленням мінеральною ватою Хмельницького міського перинатального центру; встановлено 15 решіток та тепловідбивальних екранів на прилади опалення в міській об’єднаній стоматологічній поліклініці, виготовлений кошторисний проект на заміну 4-ох  дверей центрального входу в головний корпусу міської дитячої лікарні, розпочато капітальний ремонт – заміна старих дерев’яних вікон на металопластикові (поліклініка № 2).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*